Coraz częściej rolnicy zauważają na swoich plantacjach polegające na widocznych niedoborach wapnia dla roślin. Coraz częściej ten stan jest zauważalny przy prawidłowym odczynie gleby czy pH. Dla wielu producentów stan ten jest niezrozumiały: czemu roślinom brakuje wapnia skoro pH jest prawidłowe, a pola są regularnie wapnowane?? Dzieje się tak dlatego, że przez wiele lat na polskich polach stosowało i stosuje się produkty o nie do końca prawidłowej i sprawdzonej jakości. Wielu rolników zapomina, że samo pH to nie jest poziom wapnia w glebie, a stan równowagi pomiędzy jonami w niej zawartymi zarówno jonami dodatnimi jak i ujemnymi. Zatem jak temu zaradzić, a jeszcze bardziej jak to szybko naprawić??

W tym celu powstał produkt pH optifast. Kreda w najczystszej postaci o potwierdzonej badaniami i certyfikatami jakości, a co najważniejsze pochodzeniu. Wapń zawarty w nawozie jest najszybciej dostępną formą dla roślin – zachowaniem wysokiego bezpieczeństwa stosowania także w okresie przebiegu wegetacji. Węglanowa forma wapnia zabezpiecza rośliny przed gwałtownym wzrostem pH i blokowaniem jonów fosforu i mikroelementów co ma często miejsce w stosowaniu nawozów tlenkowych lub opartych o wapna tlenkowe.

pH optifast dostarcza i podnosi poziom wapnia dostępnego dla roślin. Daje to ogromne korzyści w formie nie tylko wzrostu plonu, ale także wzrostu jego jakości. Przykładem są rośliny sadownicze, warzywne np. wiśnie, jabłka czy truskawki. Rolnicy bardzo często stosują wielokrotnie zabiegi dolistne wapniem jako czynność interwencyjną zapominając o tym, że to właśnie brak wapnia w glebie jest przyczyną całej sytuacji na ich plantacjach pH optifast daje możliwość przez cały rok na podniesienie poziomu wapnia dostępnego dla roślin przy równoczesnym podnoszeniu poziomu pH w glebie. Bardzo niska wilgotność nawozu oraz bardzo wysoka reaktywność powodują, że nawóz ten działa bardzo szybko stajać się tym samym najlepszym zabiegiem zarówno interwencyjnym jak i profilaktycznym dla roślin uprawnych.

Pamiętajmy!!!
Właściwy poziom wapnia dostępnego to wyższa wydajność fotosyntezy, prawidłowy kształt liści i owoców, większa odporność roślin na choroby grzybowe oraz wzrost jakości plonu niezależnie od gatunku czy odmiany.

Sposób i terminy stosowania

Nawóz można stosować w okresie od wiosny do późnej jesieni przed uprawą gleby lub pogłównie gdy warunki wzrostu roślin uprawnych na to pozwalają. Nawóz należy rozprowadzać równomiernie po powierzchni pola przy użyciu dostępnych rozsiewaczy do nawozów lub ręcznie.

Trwałość produktu

Produkt właściwie transportowany i przechowywany zachowuje bardzo dobrą żywotność. Nawet długie przechowywanie nie wpłynie na jakość produktu. Może ulec zmianie jedynie opakowanie (proces wyblaknięca lub starzenia), ale nie ma wpływu na jakość i reaktywność substancji czynnych.

1
2
3
1
2
3

Wybierz

Znajdź produkt odpowiedni dla Twoich potrzeb

Zamów

Skontaktuj się z nami w celu złożenia zamówienia

Odbierz

Zamówiony towar dowieziemy na wskazane miejsce

Poznaj inne nasze produkty