Żywa kreda H+ to innowacyjny produkt z dedykowanym Kompleksem H+.
Produkt ten stanowi połączenie trzech pojedynczych składników:
kredy, kwasów organicznych i węgla organicznego.

W obecnych czasach gleba wymaga dbałości o nią na poziomie nigdy wcześniej nie wymaganym. Ciągłe dążenie do coraz to wyższych plonów powoduje degradację gleby na wszystkich możliwych poziomach: biologicznym, chemicznym i fizycznym.

Degradacja biologiczna to znikanie wszelkich poziomów życia biologicznego. Degradacja chemiczna to masowe wyczerpywanie jej zasobów, w tym także zasobności w wapń oraz nieustanne zakwaszanie gleby. Degradacja fizyczna to znikanie próchnicy glebowej oraz spadek poziomu węgla organicznego w glebie.

Aby zahamować to zjawisko oraz odwrócić poziom niszczenia gleby stworzyliśmy produkt, nawóz trzypoziomowy.
Działa on na wszystkich trzech poziomach – zawarte w nim:

Kreda – podnosi poziom pH oraz uzupełnia glebę w zasoby wapnia przyswajalnego.

Kwasy organiczne – w tym kwasy humusowe – podnoszą poziom życia biologicznego, uruchamiają naturalne procesy regeneracji gleby, procesy próchno twórcze.

Węgiel organiczny – w naturalny sposób ponosi poziom węgla w glebie, a więc uzupełnia jeden z najważniejszych składników materii glebowej.

Jego innowacyjny kompleks H+ stanowi specjalnie dobrany zbiór dedykowany kwasów humusowych naturalnie występujących w glebie. Badania potwierdziły, iż regularna ich aplikacja pozwala na odbudowę struktur glebowych na poziomie biologicznym i chemicznym.

Działania kompleksowe poprzez aplikację na pola nawozu Żywa Kreda H+ w jednym zabiegu za pomocą jednego przejazdu odbudowują glebę całościowo dając szansę na jej powrót do naturalnego stanu równowagi chemicznej, fizycznej i biologicznej.

Sposób i terminy stosowania

Nawóz można stosować w okresie od wiosny do późnej jesieni przed uprawą gleby lub pogłównie gdy warunki wzrostu roślin uprawnych na to pozwalają. Nawóz należy rozprowadzać równomiernie po powierzchni pola przy użyciu dostępnych rozsiewaczy do nawozów lub ręcznie.

Trwałość produktu

Produkt właściwie transportowany i przechowywany zachowuje bardzo dobrą żywotność. Nawet długie przechowywanie nie wpłynie na jakość produktu. Może ulec zmianie jedynie opakowanie (proces wyblaknięca lub starzenia), ale nie ma wpływu na jakość i reaktywność substancji czynnych.

1
2
3
1
2
3

Wybierz

Znajdź produkt odpowiedni dla Twoich potrzeb

Zamów

Skontaktuj się z nami w celu złożenia zamówienia

Odbierz

Zamówiony towar dowieziemy na wskazane miejsce

Poznaj inne nasze produkty