Wraz ze wzrostem plonowania producenci rolni muszą pamiętać o prostej zasadzie im więcej z pola wyjmujesz tym więcej musisz na nie wnieść nie da się bowiem inaczej zarządzać glebą. Niestety wielu rolników o tym zapomina przykładem tego jest obecny w Polsce poziom magnezu w glebie. Przy obecnym poziomie wiedzy to nie powinno mieć miejsca gdyż wszem i wobec jest ten temat poruszany.

Aby podkreślić rolę magnezu warto w końcu powiedzieć że magnez w glebie:
Pomaga w utrzymaniu struktury gruzełkowatej, zapobiega zamulaniu się przy silnych opadach, wspomaga magazynowanie wody, odkwasza glebę lepiej niż wapń.

A zatem jak aplikować magnez??
Do tego celu powstał Active Mag wapno z szybko działającym magnezem. Nawóz ten tworzony w wyniku granulacji pyłu magnezowego oraz silnie zmielonej skały wapiennej. Rekordowy poziom zmielenie daje szybkość reakcji tego wapna. Bardzo wysoka zawartość magnezu pozwala ograniczyć dawkę nawozu na każdy hektar, bardzo niska zawartość wody sprawia, że w czasie aplikacji rolnik nie rozsiewa po polu wody, a konkretny nawóz z konkretnymi składnikami. Dodatkowo aby każdy miał możliwość wypróbować stworzono podwójną granulację, zarówno dla mniejszych jak i większych gospodarstw. Nawóz jest przeznaczony i sprawdzony w nawożeniu: zbóż, łąk, kukurydzy, buraków, rzepaku, a także warzyw oraz owoców miękkich.

Sposób i terminy stosowania

Nawóz można stosować w okresie od wiosny do późnej jesieni przed uprawą gleby lub pogłównie gdy warunki wzrostu roślin uprawnych na to pozwalają. Nawóz należy rozprowadzać równomiernie po powierzchni pola przy użyciu dostępnych rozsiewaczy do nawozów lub ręcznie.

Trwałość produktu

Produkt właściwie transportowany i przechowywany zachowuje bardzo dobrą żywotność. Nawet długie przechowywanie nie wpłynie na jakość produktu. Może ulec zmianie jedynie opakowanie (proces wyblaknięca lub starzenia), ale nie ma wpływu na jakość i reaktywność substancji czynnych.

1
2
3
1
2
3

Wybierz

Znajdź produkt odpowiedni dla Twoich potrzeb

Zamów

Skontaktuj się z nami w celu złożenia zamówienia

Odbierz

Zamówiony towar dowieziemy na wskazane miejsce

Poznaj inne nasze produkty